Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomimo początkowych oporów, powstanie Miejska Rada Młodzieżowa.

Milena Chmielewska
Milena Chmielewska
Miejska Rada Młodzieżowa jednak powstanie
Miejska Rada Młodzieżowa jednak powstanie
Radni Rady Miejskiej w Łasku przyjęli jednomyślnie uchwałę ws. powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łasku i nadania jej statutu. Młodzi ludzie postawili na swoim i będą organem doradczym.

Powstanie Miejskiej Rady Młodzieżowej to nie była prosta droga. Na przełomie stycznia i marca młodzież rozpoczęła rozmowy z samorządami uczniowskimi, zbieranie podpisów pod projektem i konsultacje.
Już 22 kwietnia - wraz z przedstawicielami samorządów uczniowskich z Łasku, inicjatorzy złożyli projekt uchwały o powołanie MRM Łask.
Początkowo projekt nie spotkał się z aprobatą radnych, 28 czerwca - odbyła się sesja Rady Miejskiej w Łasku, podczas której projekt został odrzucony.
Na przełomie lipca - wrzesień prowadzono rozmowy z przedstawicielami urzędu i Rady Miejskiej. W październiku zorganizowano posiedzenie Okrągłego Stołu ds. Dzieci i Młodzieży w Łasku.

-

Miałem przyjemność organizować z Łaskim Domem Kultury. Podczas niego zebraliśmy się wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej, Zastępczynią Burmistrza, Dyrektorami Szkół, przedstawicielami samorządów uczniowskich, przedstawicielka harcerzy itd. Uzgodniliśmy finalne poprawki do projektu, które uwzględniały spojrzenie każdego na tą sprawę

- mówi Igor Jędrzejczak.

29 listopad - Rada Miejska przyjmuję uchwałę ws. powołania Młodzieżowej Rady Młodzieżowej Rady Miejskiej i nadania jej statutu.

-

Mimo początkowych trudności dociągnęliśmy projekt do końca. Teraz jeszcze oczywiście długa droga przed nami: akcje informacyjne w szkołach, wybory i pierwsze projekty w młodzieżowej radzie, ale jestem dobrej myśli.
O ile przyjęcie uchwały jest ogromnym sukcesem, jeszcze bardziej cieszy fakt zmiany podejścia do tego projektu. Jeszcze kilka miesięcy temu większość osób miała dużo wątpliwości, czy organ ten jest potrzebny, dzisiaj natomiast wszyscy zgodnie uznali, że jest on niezbędny. Na koniec dziękuję wszystkim, którzy pomagali w projekcie, m.in. Pani Sekretarz Gminy, z którą byłem w ciągłym kontakcie przy przygotowywaniu statutu. Teraz pozostaje tylko czekać na pierwsze posiedzenie rad

y - kończy Igor Jędrzejczak.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lask.naszemiasto.pl Nasze Miasto