Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasi na VIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ZIEMIA ŁÓDZKA (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Na VIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ZIEMIA ŁÓDZKA 2013” ekipa z Czepowa wywalczyła 8 medali PŚDS Czepów
Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy z powodzeniem brali udział w VIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ZIEMIA ŁÓDZKA 2013”. Tegoroczne zawody w Łasku zakończyły się dużym sukcesem PŚDS w Czepowie. Zawodnicy zdobyli 8 medali, z czego 6 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy, a do tego dwukrotnie zajęli miejsce tuż za podium.

Przy okazji świetnych startów zawodników, którzy zostali udekorowani medalami padło wiele rekordów życiowych oraz kilka rekordów placówki. Ekipie z Czepowa nie udało się mimo to zdobyć Pucharu Marszałka – dla najlepszej drużyny. Na 42 startujące ekipy o przysłowiowy włos czepowian wyprzedziły Warsztaty Terapii Zajęciowej z Koluszek.

mpreza została zorganizowana jak co roku przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Główny cel zmagań sportowych to: propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród osób niepełnosprawnych. Ważnym elementem zawodów była również integracja z innymi ośrodkami biorącymi udział w turnieju.

Na imprezie obecni byli między innymi: Andrzej Owczarek, senator RP, Witold Stępie, marszałek Województwa Łódzkiego, Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Anna Mroczek, dyrektor RCPS w Łodzi.

Opiekunami czepowian podczas zawodów byli: Maciej Grubski – Kierownik PŚDS, Marta Tomaszak, Katarzyna Kwiatosińska, Agnieszka Jaskuła i Mirosław Madajski

Rzut piłeczką palantową mężczyzn:

Gry i zabawy zespołowe: Joanna Grubska, Marek Kucharski, Marzena Tomczyk, Radosław Kos, Krzysztof Kmiecik, Damian Berczyński

Po raz pierwszy na łaskich zawodach odbył się pilotażowy konkurs strzelecki dla trenerów i opiekunów prowadzony przez instruktorów: Macieja Grubskiego oraz Andrzeja Bojanowskiego.
Wysokie – drugie miejsce zajęła terapeutka z PŚDS z Czepowa – Marta Tomaszak.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe