Wyścig "Po Ziemi Łódzkiej" w Łasku

Agnieszka Olejniczak
W piątek na trzecim etapie kolarskiego wyścigu "Po Ziemi Łódzkiej" zawodnicy ścigali się dookoła Łasku.

Kolarze w piątek ścigali się po gminie Łask. Start i metę etapu umiejscowiono na pl.11 Listopada w Łasku.

Na mecie odliczyło się 86 zawodników, z których najszybszy był Filip Maciejuk z Pogoni Mostostal Puławy. Drugie miejsce zajął Dominik Drdek z Bohemia Regional Team, a trzecie Leon Heinschke z RSC Cottbus II.

Na łaskim etapie rozegrany zostały:
Premia Specjalna Małgorzaty Mysur, którą wygrał Mikita Kharlanu z Białorusi

Premia Memoriał Piotra Bukszyńskiego i Kamili Niemier - zwycięzca Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W klasyfikacji generalnej nastąpiła zmiana lidera. Po trzech etapach został nim Vojtech Sedlacek z Czech. On też został liderem w klasyfikacji 17-latków.

W klasyfikacji punktowej - czerwona koszulka - prowadzi Filip Maciejuk z Pogoni Puławy.

W klasyfikacji aktywnych prowadzi Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W wyścigu jedzie z numerem 74 zawodnik ZTC Zduńska Wola Dominik Treller. W klasyfikacji generalnej zajmuje po trzech etapach 76 miejsce.

W sobotę, 20 sierpnia, nastąpi zakończenie 23. Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour.

Zawodnicy wystartują do ostatniego etapu "Dookoła Buczku" o godz. 12 ze stadionu w Buczku. Przejeżdżać będą przez Malenię, Grzeszyn i Brodnię. W Buczku zakończy się etap, ale także cały wyścig. Dekoracje za planowano na godz. 14.30.