Medale paralekkoatletycznych mistrzostw świata i dobre miejsce sportowców Startu Zduńska Wola

red
W Dubaju trwają Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Wśród 42 sportowców z Polski jest kilkoro zduńskowolan i reprezentantów zduńskowolskiego klubu IKS Start.

Wśród reprezentantów Polski są lekkoatleci IKS "START" Zduńska Wola - Karol Kozuń (pchnięcie kulą) i Róża Kozakowska (skok w dal) oraz Marta i Paweł Piotrowscy - mieszkańcy Zduńskiej Woli, zawodnicy Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych "Start" we Wrocławiu.

Róża Kozakowska z IKS START Zduńska Wola zajęła czwarte miejsce w skoku w dal. Róża Kozakowska z Kozub w gminie Sędziejowice dzięki zajęciu 4. miejsca uzyskała kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dubaju zduńskowolanka Marta Piotrowska została brązową medalistką mistrzostw świata w skoku w dal (T37)

Reprezentacja Polski w Dubaju do tej pory zdobyła 9 medali. Barbara Bieganowska (1500 m T20) złoty medal, a Lucyna Kornobys brązowy (oszczep F34).

Brąz w rzucie maczugą wywalczył Maciej Sochal. Należący do Team100 Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim zdobyli brązowy medal w biegu na 1500 m.

Ponadto srebrny medal ma Lech Soltman, pchnięcie kulą F55, także srebrny Piotr Kosewicz - rzut dyskiem F52
oraz brązowy Robert Jachimowicz, rzut dyskiem F52.