Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak i gdzie złożyć wniosek o 3 tysiące dodatku węglowego w Łasku i w gminach?

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Jest już wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Jak uzyskać 3 tysiące złotych na węgiel? Gdzie trzeba złożyć wniosek i jakie są warunki?

Dodatek węglowy, jest wzór wniosku
16 sierpnia zostało podpisane rozporządzenie dotyczące dodatku węglowego dla gospodarstw domowych. Rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego pozwala samorządom, które mają je przyjmować i wypłacać pieniądze rozpocząć procedurę. Jak wygląda wniosek zobacz w GALERII ZDJĘĆ.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

W Łasku wnioski są przyjmowane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łasku ul. Batorego 31. Godziny pracy poniedziałek - piątek godz. 7.30 - 15.30.
Szczegółowe można uzyskać pod numerem tel. (43) 676 27 00 lub tel. kom. 603 908 608 w godz. 7.30-15.30.

W Sędziejowicach trzeb zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziejowicach, ul. Wieluńska 7. Czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15:30.

W Buczku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Buczku, Szkolna 3A pracuje od wtorku do piątku w godz. 7.30 - 15. 30 oraz w poniedziałki w godz. 8 - 16.

W Widawie wnioski przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widawie, Rynek Kościuszki 10. Pracuje w godz. 7.30 - 15.30.

W Wodzieradach po dodatek trzeba zgłosić się Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzieradach. Godziny pracy poniedziałek 8.00 – 16.00 wtorek – piątek 7.00 – 15.00.

Wnioski o wypłatę dodatku będą przyjmowane do 30 listopada 2022 roku.
Wzór wniosku TUTAJ: https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000171201.pdf

Komu przysługuje dodatek węglowy?

Dodatek węglowy w wysokości 3000 zł przysługuje jednorazowo na gospodarstwo domowe. Co ważne - wniosek o dodatek węglowy powinna złożyć jedna osoba z danego gospodarstwa domowego.

Dodatek przysługuje osobie w gospodarstwie domowym w przypadku, gdy spełnione są łącznie dwa warunki:

  • głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi (przez paliwo stałe rozumie się: węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego)
  • główne źródło ogrzewania zostało wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB), o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Jak i gdzie złożyć wniosek o 3 tysiące dodatku węglowego w Ł...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lask.naszemiasto.pl Nasze Miasto