Piłkarski turniej „Wszystkie dzieci nasze są” [zdjęcia]

Materiały organizatora
W Łasku odbył się I Halowy Turniej piłki nożnej o puchar Starosty Łaskiego pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są” zorganizowany przez MULKS Łask 2010/2011 wraz z rodzicami. W turnieju wystartowało 10 drużyn z województwa łódzkiego: Akademia Piłki Nożnej FUNINIO, Warta Sieradz JR 2010, LKS Czarni Rząśnia, GKS Orkan Buczek, ZKS Włókniarz Zelów, Football Academy Bełchatów, MUKS Włókniarz Pabianice, Zawisza Rzgów, Viktoria Szadek, MUKS Włókniarz Pabianice, MULKS Łask.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 5 drużyn. Pierwsza faza rozgrywek, gdzie w każdej z grup mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym” . Ta części turnieju dawała przepustkę 2 najlepszym drużynom do kolejnej fazy – Liga Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 4-5 przechodziły do rozgrywek Ligi Europy. Zespół z lepszym bilansem punktowym z miejsca 3 awansował do Ligi Mistrzów natomiast drużyna z mniejszą ilością punktów przechodziła do fazy Ligi Europy.

W ten sposób powstały dwie kolejne grupy po 5 zespołów, gdzie tak jak wcześniej, mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Faza druga decydowała o klasyfikacji końcowej turnieju.

Drużyny w Lidze Mistrzów walczyły o miejsca 1-5, natomiast Liga Europy o lokaty 6-10.
Do ostatniego meczu toczyła się gra o poszczególne miejsca.
Na podium stanęły:
1. Akademia Piłki Nożnej FUNINIO
2. Warta Sieradz JR 2010
3. LKS Czarni Rząśnia

Kolejne lokaty zajęły drużyny MULKS Łask, Football Academy Bełchatów, MUKS Włókniarz Pabianice, Zawisza Rzgów, ZKS Włókniarz Zelów, Viktoria Szadek, GKS Orkan Buczek.
Zwycięska drużyna została uhonorowana pucharem ufundowanym przez starostę Teresę Wesołowską. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy. A każdy z zawodników i zawodniczek z osobna otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz paczkę z upominkami. Ponadto każdy z trenerów wybrał ze swojego zespołu wyróżniającego się zawodnika, który otrzymał dodatkowy upominek.

Nie zabrakło również indywidualnych nagród dla wyróżniających się graczy.
Tytuł najlepszego strzelca powędrował w ręce Alana Sysio (APN Funinio) zdobywcy 11 bramek.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kryspin Tomkowski (Warta Sieradz JR 2010).
Najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika GKS Orkan Buczek Bartłomieja Czecha.
Na koniec indywidualne wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika, którym został Szymon Szala reprezentujący LKS Czarni Rząśnia.

Łącznie w całym turnieju zostało rozegrane 40 meczów, każda z drużyn miała możliwość 8 krotnie stawić się na boisku i rozegrać swój mecz. Padło mnóstwo bramek, mecze obfitowały w fantastyczne akcje ofensywne, jak i dużo udanych interwencji w obronie. Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Wszyscy zawodnicy dzielnie toczyli pojedynki na placu gry, by po zakończonym meczu przebić „piątki” i we wspólnym gronie kibicowali kolegom i koleżankom z innych drużyn.