Łask

(© www.bociany.lask.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na żywo dzięki internetowej kamerze można oglądać bocianie gniazdo w Łasku. Kamera działa, a internauci mogli już zaobserwować między innymi walkę o ptasi dom i niemile przez gospodarza widzianych gości.

Nie jest pewne, czy do gniazda wróciła ta sama para, która mieszkała tu przed rokiem, jednak jest takie ogromne prawdopodobieństwo.

Ptaki mieszkające na gnieździe na terenie łaskiej oczyszczalni ścieków można obserwować na żywo dzięki projektowi Łaskie bociany. Ruszyła właśnie IV edycja. Łaski samorząd prowadzi program praktycznie bezkosztowo dzięki niemal 11 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparciu sponsorów.

Zobacz bociany na żywo: www.bociany.lask.pl

Projekt oprócz obserwacji bocianich zwyczajów na żywo zakłada też zajęcia edukacyjne. Pierwsze zajęcia dla dzieci, które poprowadzi dr Radosław Włodarczyk z Uniwersytetu Łódzkiego ruszają w środę. Warsztaty zaplanowano dla uczniów podstawówek w Kolumnie, Wiewiórczynie oraz w SP 5 w Łasku.


Zobacz również:
Strona internetowa miasta Łask

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!