Bieg „Widawa na Piątkę” [zdjęcia]

W Widawie zorganizowano bieg uliczny „Widawa na Piątkę”. Impreza została włączona do prestiżowego cyklu 8 biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, który jest współfinansowany z budżetu województwa łódzkiego i realizowany w ramach projektu „Biegnij w Łódzkie - w 80 kilometrów dookoła łódzkiego”.

W czasie widawskiego biegu zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 5 km, składającą się z dwóch 2,5-kilometrowych pętli wiodących ulicami: Rynek Kościuszki oraz Sieradzką. Trasa biegu, po dokonaniu stosownych pomiarów przez uprawnionego specjalistę, otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. co oznacza m.in., że uzyskane podczas biegu wyniki są uznawane jako oficjalne do wszelkich rankingów.

Głównym organizatorem biegu był Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Widawa we współpracy z samorządem gminy Widawa, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Widawie i Stowarzyszeniem Rajsport Active z Sieradza. W organizację biegu włączyła się też grupa wolontariuszy na czele z Zarządem UKS -u i druhami OSP z gminy Widawa. Na organizację tego jednego z największych wydarzeń sportowych w historii Widawy UKS „Libero” otrzymał dotację w kwocie 28 tys. zł z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach otwartego konkursu ofert. W imprezie wzięło udział prawie 300 zawodników z całego województwa łódzkiego, z czego ponad 200 w biegu głównym.

Zwycięzcą biegu głównego został Łukasz Wojnicki z Kutna, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 16 minut i 40 sekund. Pozostałe miejsca na podium zajęli Michał Podębski i Sylwester Rębacz. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła mieszkanka Bełchatowa Sylwia Hałaczkiewicz, za która uplasowały się kolejno Katarzyna Ostojska oraz Arleta Matysiak. Najszybszym mieszkańcem naszej gminy okazał się Artur Wieczorek z Chociwia a mieszkanką Magdalena Olejnik z Widawy.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale, posiłek i napoje, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach okazałe puchary i nagrody rzeczowe. Na szczególne słowa uznania zasługuje Karolina Goździewicz, która pomimo ograniczeń wynikających z poruszania się na wózku pokonała całą trasę w czasie 32 minuty i 11 sekund, wyprzedzając wielu pełnosprawnych biegaczy. Ceremonii dekoracji dokonał wójt gminy Widawa Michał Włodarczyk wraz z posłem Krzysztofem Ciebiadą.

Organizatorzy liczą, że „Widawa na Piątkę” stanie się cykliczną imprezą biegową, dzięki której mieszkańcy w jeszcze większym stopniu „złapią biegowego bakcyla”. Organizatorzy biegu - widawscy wuefiści: Mirosław Szkudlarek i Kamil Sowała już zaczynają myśleć o przyszłorocznej edycji.